Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS) łączy wiedzę naukową z praktyką społeczną. 

Nasz zespół tworzą doświadczeni moderatorzy i doświadczone moderatorki, badacze, badaczki, specjaliści i specjalistki ds. komunikacji oraz graficzka. Współpracujemy z różnymi grupami interesariuszy: samorządowcami, działaczami i działaczkami społecznymi oraz naukowcami i naukowczyniami. W 2017 roku zostaliśmy uhonorowani nagrodą 30 Kreatywnych Wrocławia w związku z realizacją działań partycypacyjnych, mających podnieść jakość życia we Wrocławiu.

Tadeusz Mincer

Mistrz spokoju i dobrego nastroju. W zespole jest od zawsze. Prezes fundacji, koordynuje organizację konsultacji społecznych we Wrocławiu i prowadzi spotkania konsultacyjne na całym Dolnym Śląsku. Na sercu leży mu edukacja obywatelska i partycypacja społeczna. Z wykształcenia filozof i kulturoznawca, animator i menadżer kultury. Ma doświadczenie w pozyskiwaniu grantów. Przewodniczący Rady Osiedla, na którym mieszka. W FEPS-ie jest członkiem Zarządu. Buduje środowisko wrocławskich NGO.

Prywatnie: tata. Jeździ rowerem. W jego domu jest ciągle zwiększająca się liczba kotów.

dr Krzysztof Nowak

Konflikt? Trudności decyzyjne? Zaradzi im Krzysztof! Konsultacjami społecznymi zajmuje się od 2016 r. Przeprowadził wiele procesów konsultacyjnych we Wrocławiu (na poziomie ogólnomiejskim i osiedlowym) i w Polsce (m. in. w Olsztynie czy w Opolu). Ważne dla niego są kwestie partycypacji, funkcjonowania organizacji pozarządowych i wielokulturowości. Ma łatwość w pracy z ludźmi – przez wiele lat uczył (w szkołach ponadpodstawowych i na uczelni). Doktor nauk humanistycznych w zakresie historii.

Podróżnik rowerowy (przejechał na rowerze świat) i tata Ruty.

Maria Rudnicka-Myślicka

Dba, by teksty były napisane poprawnie i prostym językiem (nie zdradzimy, jak na nią mówią, ale łatwo się domyślić). Z zespole zajmującym się konsultacjami od 2020 r. odpowiada za promocję. Wrocławianka od urodzenia. Na sercu mocno leżą jej losy miasta i jego mieszkańców, dlatego podejmuje działania, które wpływają na jakość życia innych (tak jak konsultacje społeczne). Absolwentka andragogiki i filologii polskiej. Uczy też języka polskiego jako obcego. 

W wolnym czasie piecze ciasta i chodzi na długie spacery z psem. Marzy o słońcu Lizbony.

dr Iwona Nowak

To Iwona analizuje opinie zgłaszane w trakcie konsultacji i szuka innowacyjnych metod konsultacyjnych. Trenerka i edukatorka (bardzo to lubi!); od wielu lat współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi z Wrocławia i z Wiednia. Koordynuje projekty edukacyjne i wymiany międzynarodowe. Uczestniczka XVII edycji Szkoły Liderów PAFW. Doktorka nauk humanistycznych specjalizująca się w historii najnowszej, mikrohistorii i oral history.

Zapalona podróżniczka rowerowa (przejechała na rowerze świat), mama Ruty, miłośniczka przyrody.

Jan Chrzan

Zadania niemożliwe załatwia od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać. Chyba tak można opisać Jana. W naszym zespole od 2021 r. Odpowiada za konsultacje społeczne: prowadzi spotkania i pomaga je organizować. Miasto jest dla niego ważne, obserwuje je i je tworzy: koordynował i promował projekty społeczno-kulturalne m.in. dla Strefy Kultury Wrocław i Wrocławskiej Fundacji Filmowej; prowadzi projekty dotyczące partycypacji. Absolwent communication design na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie student etnologii i antropologii kulturowej. 

Rowerzysta; po pracy lubi odpoczywać.

Anna Cwynar

Rodowita wrocławianka. W zespole od 2017 r. Odpowiada za realizację konsultacji społecznych (osiedlowych, miejskich czy gminnych): przygotowuje spotkania i prowadzi je. Zajmuje się też działaniami o charakterze edukacyjnym i współpracuje z organizacjami zagranicznymi. Przez kilka lat była zaangażowana w wolontariat europejski. Absolwentka kulturoznawstwa i historii sztuki. 

W wolnych chwilach spaceruje po Karłowicach i opiekuje się psami znajomych; także podróżuje m.in. po krajach byłego ZSRR i po Dolnym Śląsku.

Karolina Bobińska

Administracyjno-finansowy ninja! Z organizacjami pozarządowymi związana od 2005 r., a w naszym zespole od 2021 r. Zajmuje się rozliczaniem finansowym konsultacji i innych projektów w Fundacji. Nie tylko rozlicza  także pisze i koordynuje działania krajowe i zagraniczne (w ostatnich latach głównie te drugie). 

Do Wrocławia przyjechała w 2000 r. studiować antropologię kultury i etnologię, później ukończyła studia podyplomowe z zakresu funduszy unijnych. 

Wegetarianka i fanka domowego życia. Ma męża i najcudowniejszego psa Rozę. Kocha Italię!

Katarzyna Domżalska

Kasia sprawi, że będzie pięknie! Przygotowuje oprawę graficzną konsultacji. Pracowała w agencjach reklamowych dla takich marek jak Tauron, Plus czy Shell. Obecnie zajmuje się głównie grafiką użytkową, ilustracją i animacją. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na ASP we Wrocławiu i studia podyplomowe na kierunku Postprodukcja Fotograficzna, Filmowa i Telewizyjna. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień (m.in. II miejsce w V edycji konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”).

W wolnych chwilach jeździ na Działdowszczyznę, gdzie własnymi rękami odnawia stare domostwo.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.